Succén stjärnorna på slottet fortsätter och i sommarens program har vi turen att få se Måns Möller som en av stjärnorna och vi kan nog alla hoppas på att få ännu fler glimtar från komikerns liv.
I en intervju med Dagens Nyheter säger han:
“Här hinner man gå lite djupare. På scenen har man 30 sekunder på sig till första skrattet. Här finns inga skrattkrav. Folk verkar genuint intresserade, det märkte man redan vid välkomstdrinken.”
Och precis som i Möllers föreställning JÄVLA PAJAS – EN INSPIRATIONSFÖRELÄSNING kommer han gå in på djupet
– Jag vill berätta lite om att jag är pappa till en liten pojke som inte blev bjuden på några kalas, säger komikern, som de senaste åren har cyklat genom Europa och USA för att samla in pengar till barn som precis som hans egen son har autism.